комунальний заклад "Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) "Веселка" Cурсько-Литовської сільської ради"

Виховна робота

 

У   ГРУПАХ  СТВОРЕНІ  РОЗВИВАЛЬНІ  ОСЕРЕДКИ

  • ігровий,

 

 

  • народознавчий,

 

  • розвитку мовлення,

 

  • сенсорний,

 

 

  • образотворчої діяльності,

 

  • фізкультурний,

 

  • театралізованої діяльності,


 

  • музичний,

 

  • куточок природи,

 

  •  експериментально-дослідницький .

Всі осередки забезпечені необхідними атрибутами та ігровими матеріалами згідно Переліку ігрового обладнання рекомендованого Міністерством освіти і науки України.

Організація навчально-виховного процесу в закладі здійснювалася згідно з Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Законом України «Про мови України», «Про захист дитинства», «Про охорону дитинства», «Про фізичну культуру і спорт».

     Реалізація Базового компонента дошкільної освіти (нової редакції) забезпечувалася держаними програмами: «Впевнений старт», «Українське дошкілля». 

         Впродовж навчального року педагоги закладу постійно удосконалювали свою педагогічну майстерність.  Вони брали активну участь у вебінарних заняттях ДО НМЦ, ДОІППО, з метою вивчення, впровадження й поширення передового педагогічного досвіду та підвищення соціально – психологічної та педагогічної культури. 

У закладі  постійно(згідно річного  плану роботи закладу) проводяться відкриті заходи: 

Стродубцева Л.Г. вихователь молодшої групи провела інтегроване заняття мовленнєвого розвитку з використанням соціально-моральної та емоційно-ціннісної складової Базового компонента дошкільної освіти, заняття екологічного напряму "Подорож мурахи".

Вихователь старшої групи Білоусова В.А. провела відкрите заняття з експерементально-дослідницької діяльності "Кругообіг води в природі", інтегроване заняття "Щедра осінь завітала до нашого краю" (з використанням творів В.О.Сухомлинського)

Носенко В.П. – заняття художню-естетичного розвитку з використанням інноваційних технологій у національно-патріотичному вихованні, Шихиріна А.О. для вихователів закладу провела методичну панораму «Формування національної свідомості».

     Згідно завдань 2020-2021 навчального року в ЗДО Веселка» було створено сприятливі умови для розвитку, навчання, виховання дітей відповідно вікових особливостей та вимог Базового компонента дошкільної освіти України.    Розвиваючи потенційні особливості вихователів, пам’ятаємо, що в центрі турбот – психічне і фізичне здоров’я дитини.

     Предметом особливої уваги й турботи керівництва дошкільного навчального закладу є становлення молодого педагога. В дошкільному закладі продовжувала працювати «Школа молодого вихователя». Щоб у молодого педагога було менше труднощів, його направляють у групу, де працює досвідчений педагог, тому що краща допомога - показати, як працювати з дітьми.

      Педагоги дошкільного навчального закладу впроваджують інноваційні педагогічні технології, дотримуючись принципу природовідповідності: діти від природи не рівні, у них різні можливості, здібності та нахили, прагнення та життєві орієнтири. Педагоги дотримуються принципів гуманістичної педагогіки, яка зорієнтована на особистість, і керуються конкретними формами і засобами інноваційної діяльності.

Директор ЗДО Шихиріна А.О.  провела ряд інтегрованих занять, консультацій для батьків, провела тестування для педагогів з метою підвищення їх фахового рівня.

ПІДСУМКОВЕ ЗАНЯТТЯ ЗА ТВОРЧІСТЮ Г. БОЙКО,

ПРОВЕДЕНОГО В МОЛОДШІЙ ГРУПІ

 НА ТЕМУ: "ПРО МАЛЯТ І ЗВІРЯТ"

 

                           Провела: вихователь   Шихиріна  Є.М.

 

Мета: Сприяти вмінню дітей легко і вільно вступати  у спілкування, відповідати на запитання, використовувати в мові образні вирази . Переказувати зміст відомих творів  Г. Бойко . Активізувати словник, вчити культури мовлення.

Обладнання: Лялька Таня, качечка, зайчик, ведмедик, песик Рябко.

Хід заняття:

Вихователь: Сьогодні у нас зібралося багато різних тварин - це герої віршів Г. Бойко. Хто тут є? Качечка, зайчик, ведмедик, песик Рябко.

Всі вони сьогодні в гостях у нас і у нашої ляльки Тані. А коли приходять гості їх треба пригощати. Поки Таня частуватиме їх бубликами, ми розкажемо вірш "Ой смачні бублики у Тані".

Бублики

Ой смачні, ой смачні

Бублики у Тані:

Медяні, запашні,

З маком, ще й рум'яні!

Дітям смачні, мабуть, бублики, ведмедики чомусь не їдять, бо вони не справжні, а іграшкові. А що роблять ведмеді взимку? (Сплять. Так і кажуть, що для них зима коротка). А наші за столом. Розкажемо вірш про ведмедиків.

В лісі є зелена хата

В лісі є зелена хата,

Там поснули Ведмежата,

А найменший  - вереда,

Сивій мамі набрида.

Каже: "Я не хочу спати,

Утечу вночі із хати,

Коли меду не даси,

Риби, сала, ковбаси!

Люлі, люлі, треба спати, -

Над синком шепоче мати, -

Як заснеш - тобі усе

Сон в голівці принесе.

Поки ми розповідали вірш, хтось втік. Ви знаєте хто? Тільки Тані не кажіть, а давайте загадаємо загадку "Зайчик". (Стоячи та виконуючи рухи)

 Зайчик

Довгі вуха, куций хвіст,

Невеликий сам на зріст.

На городі побував –

Нам капусту попсував.

Довгі ноги - скік та скік!

Ми погнались, він утік!

А на підлозі сліди. Хто ж це побував на снігу? Наш "неохайний" пес. Як же його звуть? Рябко.

Неохайний

Наш Рябко у дім забіг,

А на лапках - мокрий сніг.

Походив він, походив,

На підлозі насмітив.

Як не сором будь таким,

Неохайним і брудним!

Я завжди, біля порога

Часто витираю ноги.

Щось я почула. Та це ж качечка кряче. Кого вона загубила? Каченят .Давайте Тані допоможемо:  у качечки - каченята, а у курочки - курчата. Ми про них і віршик знаємо.

Качечка

Качечка кряче -

Каченят не баче,

Кличе качечка курчат:

"Чи не бачили качат?"

Діти, вже наступила справжня зима і тваринам холодно взимку. Давайте попросимо Мороза, щоб він не дуже морозив і нам носики, і звірятам лапки. Проспіваємо пісеньку про "Морозець."

Морозець

Морозець, морозець,  не щипай нам щічки,

Теплі валянки у нас, шубки й рукавички.

Морозець, морозець! Плещемо  в долоні,

У дівчаток і  хлоп'яток носики червоні!

Підсумок заняття.